Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Traditsioonilised Eesti rahvuste päevad


Vene Kultuurikeskuses 16. - 28. septembrini 2019

Toimuvad traditsioonilised üritused - näitused, kontserdid ning loengud. Programm muutub aasta aastalt üha mahukamaks.

Üks olulisemaid kontserte toimub Vene Kultuurikeskuse suures saalis 24. septembril kell 18. Päeval, mil Eestis tähistatakse Eesti rahvusvähemuste ehk Eesti rahvuste päeva. Just see kontsert valmistab publikule suurima üllatuse - kõlavad "Erinevate rahvuste laulud", mis olid populaarsed eelmise sajandi 60. ning 80. aastail. Kõik need, mida lauldi nii siis kui lauldakse ka tänapäeval. Millised täpselt - see ongi üllatus. Lauljad Eduard Toman, Rafael Šarafetdinov, show-grupp Airis ning teised (kes täpselt on samuti üllatus) on valinud esitamiseks kõige-kõige populaarsemad meloodiad.

Pod odnim nebom2019

Traditsiooniline kontsert "Ühe taeva all...", mille viivad läbi Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liit Eestis ning Rahvuskultuuride Ühenduste Liit Lüüra, toimub 22. septembril kell 14 Vene Kultuurikeskuse suures saalis. Osaleb ligi 20 kollektiivi, esindades Eestis elavate erinevate rahvuste kultuuri, laule ja tantse. Eelnevatel aastatel valmistasid Liidu kollektiivid ette ühe kontserdi osa ja "Lüüra" kollektiivid teise. Sel aastal aga otsustati, et ei püstitata mingeid barjääre ega piire. Kõik toimub järgemööda ja nii säravad erinevate kultuuride etteasted veelgi värvikamalt.

Venelaul2019

Kolmandal traditsioonilisel kontserdil, "Vene laul mu arm", osalevad vene rahvakoorid ja ansamblid Eestist. Kontsert toimub Vene Kultuurikeskuse suures saalis 28. septembril krell 14.

me elame siin2019

Ka väike saal ootab oma publikut. 18. septembril Vene Filharmooniaühingu solistide klassikalise muusika kontserdile "Me elame siin" ja 21. septembril laste koorikollektiivide kontserdile "Eesti on me kodu".

Eesti rahvuste päevale pühendatud sündmused algavad 16. septembril ebatavalise fotonäituse. portaali Slavia reporteri Žanna Sokolova isikunäituse "Rahvusvaheline festival Slavjanski bazar ajakirjaniku pilgu läbi", avamisega.

Suurepärase näitusega esineb ka Sillamäe muuseum - 18. septembril on võimalik tutvuda näitusega " Nukud Baltikumi rahvariideis". Loomulikult avatakse neil päevil ka traditsioonilised näitused - Stuudio N ja Vene Kunstnike Ühendus Eestis näitus "Tallinn ja selle ümbrus" ja laste kunstistuudiod Artec ja 5+5 esinevad näitusega "Tundmatu Tallinn".

Vene Kultuurikeskuse konverentsisaal on aga nagu alati loengute päralt. 17. septembril toimub Sergei Minini, 19. septembril Valeri Lauri ja 27. septembril Tatjana Tšervova loeng, mil nad räägivad Eestis elavatest vene kunstnikest ning ühiskonnategelastest. 25. septembril esineb aga loeng-kontserdiga "Eesti rahvuste muusikaline vikerkaar" pianist Jevgenija Klementova.

... Me kõik oleme erinevad, kuid kõik me elame ühe taeva all, tunneme ning armastame üksteise kultuuri, austame ja hoiame oma kombeid ja traditsiooni.

Vene Kultuurikeskuse direktor Eduard Toman rõhutas Eesti rahvuste päeva ideest kõneldes, et riigi tugevus seisneb selle erinevate rahvuste ühtsuses. Eduard Toman lisas, et nende maja on alati avatud kõigile.

Kõik Eesti rahvuste päevade üritused on suunatud laiale publikule.

Tasuta sissepääs.

Korraldajad: Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liit Eestis ja Kultuuriühendus Kirill ja Meffodi koostöös Vene Kultuurikeskusega.