Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

"Ta võitis nii aega kui ka ruumi..."


15. mail avatakse Vene Kultuurikeskuses traditsioonilised, juba XI Slaavi kultuuri ja kirjakeele päevad.

Tallinlasi ootavad mitmed erinevad üritused. Kõik, kes on nendest huvitatud leiavad endale kindlasti meelepärase kontserdi, loengu või näituse. Või isegi kõik korraga. Seda sellepärast, et kõik nende päevade programmi lülitatud sündmused on huvitavad, olulised ja vajalikud.

Kino2019

Slaavi kultuuri ja kirjakeele päevade traditsiooniline programm on laienenud. Lisandunud on filmiprogramm. 16. mail avatakse festival "Ennenägematu film", mis on pühendatud Venemaa Riikliku S.A. Gerassimovi nimelise Kinoinstituudi 100. aastapäevale.

Eestis on palju selle prestiižika kinoinstituudi vilistlasi. Paljud neist on toonud kuulsust Eesti filmitööstusele. Loomulikult on kultuuripäevade programmis oluline koht slaavi rahvustel - venelastel, valgevenelastel ja ukrainlastel. Toimuvad klassikalise-, vaimuliku- ja rahvamuusika kontserdid.

Sel aastal täitub 220 aastat Aleksandr Puškini sünnist. Sestap on ka suur osa programmist pühendatud just temale. See on ka põhjuseks, miks päevade programm ei kesta 24. maini, vaid on pikendatud A. Puškini sünniaastapäevani, 6. juunini.

15mai

Spetsiaalne programm on täidetud tema loominguga, tema ajastuga, mis

Pushkini sobrad

 kajastub maalides, kirjanduses, muusikas. Puškini programm avatakse 15. mail näitusega "Külastasin taas..." Vene Kunstnike Ühenduse Eestis osalusel.


Toimuvad mitmed kollektiivide ja solistide kontserdid,  loengud, temaatilised näitused ja palju teisi huvitavaid sündmusi. Programm lõpeb 6. juunil A. Puškini 220. sünniaastapäevale pühendatud kontserdiga ning Puškini Ühingu Eestis konverentsiga.

Kõikidele üritustele on tasuta sissepääs.